Зустрічаємо день Святого Миколая у вишиванці
Ось і наближаються зимові свята! День св. Миколая чарівне свято для кожної людини, адже, за легендою, святий Миколай приходить вночі з 18-го на 19-е грудня і кладе подарунок під подушку.
Який подарунок вибрати до дня святого Миколая для коханої або коханого, батькам, сестрі чи брату і звичайно своїм донечка або сыночкам - це питання цікавить всіх людей. Адже саме в цей день відбуваються чудеса коли св. Миколай приносить подарунки. Якщо ваша дитина вже написала листа до святого Миколая, то звичайно потрібно подарувати тобто списку. Але якщо ваш син чи донька не може визначитися з вибором, то виробник вишиванок "Меланика" допоможе підібрати універсальний вишитий одяг для ваших дітей. Вишивка стане в нагоді на всі урочистості ваших малюків, а також на новорічних хороводах. Попереду багато Новорічних та Різдвяних свят встигніть придбати цей чарівний подарунок для своїх рідних людей!
Звідки пішла традиція ховати під подушку подарунки і справді існував св. Микола?
Над цим питанням замислюється напевно кожен чоловік і потрібно пояснити дітям, звідки походить цей чарівний персонаж.
Святий Миколай звичайно живий персонаж проживав у місті Патарі сучасна Туреччинна, народився в 280 році до н. е. в родині багатих греків-християн. Св. Микола виріс в хорошій люблячій сім'ї, в якій вчили любити і поважати один одного і ставитися так до інших людей. Св. Микола дуже засмучувався як жили мешканці його міста в злиднях, тому він все своє дитинство приділяв цим людям і дітям-сиротам. Коли не стало його батьків, Микола перейшло все багатство, але не захотів він жити таким життям. Він продав усе своє майно, а всі гроші віддав бідним людям. А на старості св. Микола став ченцем. За весь свій період життя його люди вважали святим. Тому що він багато разів допомагав своєю щирою молитвою творив справжні дива: заспокоював величезні бурі на море, завдяки цьому врятувалися багато; він ставив на ноги хворих людей. Але найбільшою його заслугою було те, що він безмежно любив всіх людей і з доброю душею ставився до кожного. Помер св. Миколая 19 грудня 345 року. За благодійність, вірність і допомоги у служінні Богу справами і вчинками на землі, отець Микола був канонізований. А за добрі справи, які робив в таємниці від всіх, з'явилася традиція дарувати подарунки в цей день.
Чому з'явилася традиція вночі залишати подарунки на день святого Миколая?
Про доброту святого Миколая ходить легенда, ось і коротко розповімо про цю цікаву легенду. Згідно з легендою, Св. Микола допоміг родині, в якій жило 3 дочки з батьком. -За жахливих умов проживання та бідність жодна з дочок не мала ніякого приданого і спадщини, отже, не могла вийти заміж. Тому батько довго думав як вирішити цю проблему, і дівчат зрадив заробітку розбещенням. Коли св. Микола дізнався про їхній заробіток вирішив допомогти дівчатам. Вночі в таємниці від всіх підібравшись до вікна підкинув у їхній будиночок 3 мішечки із золотими монетами. Вранці дівчата прокинулися і знайшовши ці мішечки зраділи ніби маленькі діти, не могли повірити в своє щастя, адже нарешті могли придбати собі придане і вийти заміж.
Походження іншої версії цієї легенди, в хатинці були закриті двері і вікна, але св. Микола знайшов інший вихід мішечки з золотом, кинув через димар. Коли мішечки падали вниз, вони вирішилися, а золоті монетки розсипалися і впали в шкарпетки, які лежали на каміні, щоб висушилися. Після цієї легенди дітки залишають свої черевики чи шкарпетки на віконці.
Як відбувається святкування св. Миколая?
В Європі, де визнають релігію католицтво, день св. Миколая відзначають 6 грудня. Існує історія, що св. Микола прилітає на святкових літаючих оленях так. Всі діти з нетерпінням чекають цього вечора. Заздалегідь діти готують черевички або шкарпеточки і залишають у них моркву і сіно, щоб літаючі олені могли перекусити після далекої дороги. А св. Микола в свою чергу залишає подарунки в цих червичках або шкарпетках. У Східній Україні існують традиції, малюки на підвіконні залишають черевики чи шкарпетки, щоб св. Микола міг залишити подарунки і подарунок. А ось на Західній Україні вже існують інші традиції, малята шукають подарунки вранці під подушками з 18-го на 19-е грудня. Кожна дитина з нетерпінням чекає на цей момент коли всі ляжуть спати, а сам не спить тому з великим бажанням хоче зустрітися з св. Миколайчиком. Найкращі подарунки отримують тільки слухняні діти, а неслухняні - різки або залишається без подарунка, але з прочитаних легенд св. Микола дуже хороший і приносить всім подарунки.
Також існує традиція, дорослі в цей день з радістю випікають смачні тістечка-миколайчики, яких пригощають дорослих і дітей. Печиво печуть різних зимових формах: сніжинок, ялинки, зайчики, тому що після дня святого Миколая всі в очікуванні справжньої сніжної зими і всіх Різдвяних свят.
Кожна дитина різних країн перед святом пишуть листи до святого Миколая з побажаннями та проханнями, який подарунок вони хочуть отримати те залишають біля віконця.
Також здавна була традиція одягатися в вишиванки і дарувати їх дітям. Цей обряд стосувалося кожного, від малого до дорослого. І в сучасному святкуванні ця традиція повертається Наші батьки завжди привчають любити нашу неньку Україну, тому щоб виявити цю любов ми одягаємо вишиванки. Для кожного з нас важливо мати цю символіку і одягати її на важливі для нас події. Ось і тому пішла традиція на день св. Миколая одягати вишиванки всієї родини і розповідатиме про легенди і походження св. Миколая. Якщо у вашому гардеробі немає ще вишиванки, то це якраз найкращий час придбати до дня св. Миколая або зробити подарунок для своїх рідних. У нашому інтернет-магазині "Меланика" можна придбати будь-яку вишиванку: для маленьких синів або дочок, похресників, племінників а також для ваших улюблених або батьків. Цей чудовий подарунок стане у нагоді для кожного, тому що вишиванка-це генетичний код нашої нації, стильний одяг на всі випадки життя. Вишивка підкреслює вашу патріотизм, прикрасить ваш образ зробить його витонченим і прекрасним.